Pomáhame vychovávať ďalšiu generáciu slovenského športu

20.12.2021
„Sme nesmierne radi, že aj s firmou stengl zdieľame rovnaké hodnoty a zároveň im touto cestou ďakujeme, že využili možnosť finančne pomôcť tomuto projektu.“
Ladislav Mikita                        
športový manažér
Pinerola 1994 Futsal Academy Bratislava
 
O význame športu pre mladú generáciu sme už písali a dnes to ešte potrebujeme podčiarknuť. Dôležitosti výchovy mladej športovej generácie prikladá veľký význam aj futsalový klub PINEROLA.
Dobrú motiváciu k športu je potrebné rozšíriť do kruhov stredných škôl, čo je zároveň aj cieľom klubu, ktorý sa zameriava na výchovu futsalovej mládeže v juniorských kategóriách a ich prípravu na najvyššiu súťaž.
 
Úspechy, ktoré hovoria samé za seba
 
ŠK Across Pinerola Bratislava je slovenský futsalový klub z Bratislavy a vznikol v roku 1994 ako klub sálového futbalu. Do najvyššej slovenskej súťaže sálového futbalu postúpil v roku 1999.
 
Dlhodobým cieľom je vytvorenie širokej mládežníckej základne a rozvoj talentov pre futsal v Bratislave. Ako píše sám športový manažér, Ladislav Mikita, koncepčné pôsobenie chcú rozšíriť na vybrané stredné školy v Bratislave a okolí. Takto budú pripravovať a špecializovať mládež na futsal.
 
V STENGL nás veľmi teší, keď vidíme systematickú a zmysluplnú prácu s talentovanou mládežou, ktorá inšpiruje ďalšie a ďalšie deti k pohybovým aktivitám v našej krajine.